Cellulit fajtái, fokozatai
A cellulit felismerése és fajtái, fokozatai:
Érdemes először kicsit körbejárnunk a cellulit - más nevén narancsbőr - felismerésének módjait, és a felismert cellulit lehetséges fajtáit, hogy eldönthesd, Te rendelkezel-e egyáltalán cellulittal, kezelendő területtel. A cellulit lappangási ideje hosszú is lehet. Kezdetben észre sem vehető, mindössze azt érezzük, magunkra szedtünk pár kilót. Ez többnyire azzal magyarázható, hogy a cellulit pontosan a hízékony testtájakon jelentkezik először, vagyis a csípőn, a hason, a combon, a fenéken és a karon. Ez a hízás azonban mégis más, mert míg normális súlygyarapodás következtében a bőr feszes és sima marad, addig a narancsbőrre pontosan a laza szövetek és a tág pórusú, egyenetlen bőrfelszín a jellemző.
Cellulitmentes bőrről csak akkor beszélhetünk, ha bőrünk nemcsak látszólag sima és feszes, hanem a bőr összecsippentésekor sem lesznek láthatók apró - a narancs felszínéhez hasonló - gödröcskék.
A kezelések megkezdése előtt A rendszeres kezelések hatása
A cellulitnak két fajtáját különböztetjük meg:
- Kemény cellulit, mely leginkább a fiatal nőket érinti, elsősorban a combon és a medence területén jelenik meg.
- Lágy cellulit, mely gyakran a legfájdalmasabb és nehezen kezelhető, főként a 35 év körüli nők körében fordul elő.
Ha meg is találtuk magunkon a narancsbőr bármely fajtáját, ennek is vannak fokozatai.
Első fokozatú narancsbőrről akkor beszélhetünk, amikor a bőr felülete még látszólag egyenletes, de két ujjunkkal összenyomva már láthatók cellulitra utaló apró elváltozások a bőrfelszín alatt. Mivel ez a legenyhébb elváltozás, még könnyen kezelhető.
Második fokozatú narancsbőr esetén bőrünk fekvő helyzetben még tökéletesen simának látszik, de felállva már észlelhetjük a tüneteket, anélkül, hogy a bőrt összenyomnánk. Ebben a fokozatban már szükségünk lesz egy kezelésprogram kiválasztására, mert segítség nélkül nem tudjuk felszámolni.